Czy warto kupić prezent na roczek od Montessori? Wyjaśniamy

Zbliżają się pierwsze urodziny Twojego dziecka, wnuczka albo siostrzeńca lub bratanicy? Ta wyjątkowa okazja wymaga równie wspaniałego prezentu. Co jednak mogłoby nim być? W ostatnim czasie wielką popularnością wśród rodziców maluszków cieszą się produkty Montessori. Czy są one jednak dobrym pomysłem na prezent na roczek dla malucha? Tą właśnie kwestią zajmiemy się w naszym dzisiejszym artykule.

Prezent na roczek Montessori – jakie ma zalety?

Zabawki edukacyjne to chyba jedne z najczęściej wybieranych prezentów dla malutkich dzieci. Do tej kategorii zaliczyć możemy również sprzęt Montessori. Czy jego sława wynika wyłącznie z chwilowego trendu lub słynnego nazwiska, czy faktycznie posiada jakieś szczególne zalety?

Produkty sygnowane nazwiskiem słynnej, włoskiej lekarki są w pełni zgodne z jej filozofią. Maria Montessori uważała, że zadaniem rodziców i opiekunów jest wspieranie swobodnego rozwoju dziecka, bez narzucania mu sztywnych ram edukacji. W ten sposób do głosu dochodzą naturalne talenty malucha, który nie tylko uczy się nowych rzeczy i rozwija swoje zmysły oraz układy motoryczne, ale także zyskuje na pewności siebie. Artykuły Montessori wydają się więc być idealnym prezentem od osoby, której na sercu leży prawidłowy rozwój dziecka.

Jaki prezent na roczek od Montessori?

Według zasad Montessori zabawki dla maluszków powinny mieć prostą konstrukcję i powinny być wykonane z naturalnych surowców, takich jak np. drewno. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza dwa artykuły Montessori – bujak oraz pikler.

Drewniany bujak

Bujak to produkt przeznaczony nie tylko dla niemowlaków. Nieco starsze dzieci również mogą z niego korzystać – wystarczy, że dostaną od Ciebie drewniany bujak Montessori! Dzięki ćwiczeniom na bujaczku maluch będzie mógł w ciekawy sposób rozwinąć zarówno motorykę dużą, jak i małą, a także poprawić zmysł równowagi oraz czucie głębokie. Ponadto będzie to dla niego doskonała zabawa!

Pikler

Pikler to prosta, drewniana drabinka. Na początku może służyć maleństwu jako podpórka w czasie nauki wstawania i chodzenia. Po czasie stanie się świetnym wyzwaniem dla malucha wciąż szukającego przygód. Przy okazji dziecko rozwinie umiejętności motoryczne, a nawet nauczy się samodzielności i zdobędzie tak ważną dzisiaj pewność siebie.

A Ty masz już pomysł, co sprawić maluszkowi na jego pierwsze urodziny? Jeśli nie, to koniecznie zajrzyj do naszego e-sklepu, gdzie znajdziesz wyjątkowy wybór najlepszych zabawek edukacyjnych dla maleństw i trochę starszych dzieci. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium