Drabinka dla dzieci Pikler – dlaczego warto w nią zainwestować? Wyjaśniamy!

W ostatnim czasie wśród młodych rodziców niezwykłą popularnością cieszą się drabinki dla dzieci Pikler. Te domowe place zabaw mają wspomagać rozwój motoryki dużej u najmłodszych, która odpowiada za siadanie, raczkowanie czy chodzenie. Sławne piklery są ponadto zgodne z uznanymi systemami Marii Montessori i Emmi Pikler. Czy jednak naprawdę warto zainwestować w taką drewnianą drabinkę dla dzieci? A może to tylko chwilowy trend? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury naszego poradnika, który przygotowaliśmy dla wszystkich rodziców maluszków.

Poznaj metodę Montessori i Pikler!

Na początku wyjaśnijmy sobie, czym owa sławna metoda Montessori w ogóle jest. Włoska lekarka Maria Montessori niemal sto lat temu opracowała system wychowawczy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zakłada on wsparcie samodzielnych wyborów dziecka i jego indywidualnych zdolności. Szczególny nacisk kładziony jest na wszechstronny rozwój malucha – jednak jego rodzice i nauczyciele powinni umożliwić mu poznawanie świata i uczenie się w sposób swobodny. Pozwala to dziecku czerpać radość z nauki nowych rzeczy i nie narzuca mu sztywnych ram wychowawczych. W takim wypadku wprost niezbędne jest odpowiednie wyposażenie środowiska dziecka. Naprawdę warto w tym celu zaopatrzyć się w pomoce rozwojowe, które zainteresują Twojego malucha i pomogą mu w nauce. Takie artykuły powinny być proste, ale funkcjonalne, naturalne i atrakcyjne wizualnie. Dobrym przykładem takiej pomocy jest tzw. trójkąt Emmi Pikler, czyli prosta, drewniana drabinka, której zadaniem jest – zgodnie z filozofią jej twórczyni – wsparcie swobodnego rozwoju motorycznego i emocjonalnego dziecka.

Drabinka dla dzieci Pikler – jakie ma zalety?

Pikler, czyli po prostu drewniana drabinka dla najmłodszych, ma prostą konstrukcję i wykonana jest z naturalnych surowców. Dzięki tak niepozornemu obiektowi Twoje dziecko rozwija swoją motorykę dużą. Jest ona odpowiedzialna za siadanie, chodzenie, skakanie czy podciąganie. Drabinka na początku może służyć maluszkowi jako podpórka do nauki wstawania na nóżki, a potem stanowić wyzwanie wspinaczkowe. Dzięki temu Twoja latorośl nie tylko nabędzie umiejętności motoryczne, ale też rozwinie swoją samodzielność i pewność siebie. Co więcej, będzie miała przy tym wielką frajdę! W naszym sklepie internetowym możesz kupić drewnianą drabinkę Pikler w zestawie ze zjeżdżalnią. W ten sposób stworzysz dziecku jego własny, domowy plac zabaw! Co więcej, drabinkę możesz również wykorzystać do stworzenia namiotu – wystarczy, że narzucisz na nią kocyk. Nie zapominaj też, że z naszej drabinki korzystać mogą zarówno roczne maluszki, jak i trochę starsze dzieci, w wieku 5-6 lat. Jeden z naszych piklerów może więc stanowić nie lada gratkę dla rodzeństwa nawet o dość dużej różnicy wiekowej. Z tego względu gorąco zachęcamy Cię do stworzenia w swoim domu małego placu zabaw i skorzystania z oferty naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium