Drewniany bujak dla dziecka – jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy!

Bujaki kojarzą się większości z nas głównie z akcesoriami dla niemowląt, w których możemy ukołysać maleństwo do snu lub uspokoić, gdy jest zestresowane. Czy wiedziałeś jednak, że istnieją drewniane bujaki przeznaczone również dla trochę starszych dzieci? Według metody Montessori mają one wspomagać rozwój motoryki, kreatywności i pewności siebie u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jakie jeszcze zalety posiada to akcesorium i jak wybrać najlepszy model? Tego dowiesz się z lektury naszego dzisiejszego poradnika dla młodych rodziców.

Drewniany bujak dla dziecka – dlaczego warto go kupić?

Jak już wspominaliśmy, prosty, drewniany bujak dla dziecka ma wpływać na jego wszechstronny rozwój. Jak to możliwe? Ćwiczenia na bujaczku – będące dla dzieci świetną zabawą – angażują całe ciało malucha. Poprzez taką aktywność Twoja latorośl ma możliwość w interesujący dla siebie sposób rozwinąć zarówno swoją motorykę dużą, jak i małą. Pierwsza odpowiada za chodzenie, siadanie, skakanie, pływanie czy jazdę na rowerze. Druga skupia się na bardziej precyzyjnych czynnościach, jak lepienie z plasteliny, pisanie, wiązanie butów czy proste chwytanie przedmiotów. To jednak nie wszystko. Zabawa bujakiem ma także pozytywny wpływ na układ przedsionkowy, czyli zmysł równowagi. Jest on bardzo ważny dla ludzkiego organizmu – odpowiada za układy sensoryczne, pomaga koordynować ruchy ciała, a także ma wpływ na utrzymanie prawidłowego napięcia mięśniowego, nie wspominając już o postawie ciała.

Bujanie wpływa ponadto na zmysł czucia głębokiego, który pozwala określić położenie ciała i jego poszczególnych części w przestrzeni. Nie zapominaj również o tym, że drewniany bujak jest po prostu wspaniałym akcesorium do zabawy – dla mniejszych i trochę większych dzieci. Z jego pomocą możesz stworzyć domowy plac zabaw, robiąc z bujaka huśtawkę, zjeżdżalnię, równoważnię, drabinkę do wspinania albo bazę czy leżak! Wystarczy odrobina wyobraźni, by przekształcić coś tak prostego, jak drewniany bujak, w coś naprawdę wyjątkowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianego bujaka dla dziecka?

Aby sprawić ogromną radość swojemu maluchowi, najpierw trzeba dokonać naprawdę przemyślanego wyboru podczas zakupów. Czym powinien wyróżniać się dobry, drewniany bujak dla dziecka? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość wykonania. Nie może on mieć żadnych ostrych krawędzi, wszystkie śruby i łączenia powinny być zaś odpowiednio zamaskowane, a całość dobrze wyszlifowana.

Kolejnym punktem na liście jest materiał, z jakiego bujak wykonano. Najlepiej byłoby, gdyby było to wytrzymałe drewno. Jeśli przy produkcji zastosowano jakąś farbę, koniecznie musi być ona bezpieczna dla dzieci. Na trzeciej pozycji plasuje się marka interesującego nas bujaczka. Dobrym pomysłem jest wybranie produktu renomowanej marki. Tylko wtedy wiemy na pewno, że mamy do czynienia z akcesorium najlepszej jakości, spełniającym wszystkie unijne normy. Ostatnim, dodatkowym atutem jest doposażenie bujaka w dodatkowe elementy, takie jak na przykład zjeżdżalnie. Dokładnie takie zestawy znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Serdecznie zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium