-

Nowoczesne meble dla dzieci - jak urządzić pokój dziecięcy w stylu Montessori?

Nowoczesne meble dla dzieci utrzymane w duchu Montessori cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Na szczególną uwagę zasługują pomysłowe kitchen helpery, bujaki, piklery, stoliki czy krzesełka w minimalistycznej stylistyce. Dlaczego meble tego typu podbijają rynek? Czym się charakteryzują?

Kilka słów o metodzie Montessori

Montessori to ciekawy system wychowywania dzieci, który zapoczątkowała włoska lekarka Maria Montessori. Badała ona wpływ otoczenia dziecka na jego prawidłowy rozwój. Odkryła, że maluchy w pierwszych latach swojego życia lubią mieć w swoim otoczeniu porządek. Udowodniła, że czysta i dobrze zorganizowana przestrzeń zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Jej zdaniem duże znaczenie ma sposób rozmieszczenia i rodzaj przedmiotów, które znajdują się w pokoju dziecka. Elementy znajdujące się w prywatnej przestrzeni bobasa muszą być dobrze zorganizowane i bezpieczne. W pokoju nie mogą znajdować się żadne bariery. Maluch musi mieć możliwość swobodnego poruszania się. Dostęp do mebli i zabawek powinien być bezproblemowy. Metoda Montessori zakłada wykorzystanie nowoczesnych mebli dla dzieci i dekoracji wykonanych z materiałów naturalnych, ekologicznych.

Czym cechują się nowoczesne meble dla dzieci utrzymane w duchu Montessori?

Meble Montessori wyróżniają się prostą formą i stonowaną kolorystyką. Mimo to są bardzo funkcjonalne. Korzystanie z nich nie sprawia dzieciom żadnych problemów. Nowoczesne meble dla dzieci tego typu często wyróżniają się niestandardowymi rozmiarami. Są zazwyczaj dość niskie, a ich wysokość nie przekracza 150 cm. Oferta mebli Montessori na rynku jest coraz szersza. Do tego grona zaliczają się np. różnego rodzaju pomocniki kuchenne, stoliki, krzesła, bujaki czy piklery.

Wyjątkowe kitchen helpery dla małych dzieci

Nowoczesne meble dla dzieci utrzymane w duchu Montessori to np. praktyczne kitchen helpery. Są to wyjątkowe pomocniki kuchenne, które pozwalają dzieciom na aktywne uczestniczenie w domowych pracach. Mają odpowiednio dobraną wysokość. Dlatego maluch może bez problemu obserwować to, co dzieje się na kuchennym blacie. Może także wykonywać proste czynności kuchenne, świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając swoją motorykę.

Kitchen helpery to konstrukcje stabilne, zazwyczaj z regulowaną wysokością. Są odpowiednie dla dzieci, które potrafią już samodzielnie stać. Zapewniają doskonałą zabawę, ale przy okazji dzięki nim dziecko nabiera pewności siebie. Maluchy zazwyczaj lubią uczestniczyć w różnego rodzaju pracach kuchennych.

Krzesła i stoliczki dla małych dzieci

Podczas urządzania pokoju dziecięcego dobrze jest pomyśleć o odpowiednich stolikach i krzesełkach. Szczególnie warte uwagi są nowoczesne meble dla dzieci wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej. Są bowiem efektowne wizualnie, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie wilgoci. Pasują do różnorodnych aranżacji.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup krzesełka w zestawie ze stolikiem. Wówczas te dwa elementy są do siebie idealnie dopasowane. Ciekawą propozycją są ponadto funkcjonalne krzesełko-stoliki. Mogą one jednocześnie pełnić funkcję krzesełka, jak i stolika.

Piklery i bujaki do dziecięcego pokoju

Na tym oczywiście nie koniec mebli, które warto wykorzystać w pokoju dziecka. Warto zwrócić uwagę np. na bujaki i piklery Montessori. Za ich pomocą można przygotować maluchowi przestrzeń, która rozwinie w nim kreatywność. Tego typu nowoczesne meble dla dzieci wspomagają rozwój koordynacji ruchowej pociechy.

Bujaki czy piklery to świetna propozycja dla tych osób, które chcą zapewnić swoim dzieciom dobrą zabawę, a przy okazji zależy im na ich rozwoju. Oczywiście warto stawiać w tym przypadku na meble wysokiej jakości, które są wykonane z wytrzymałych i bezpiecznych dla maluchów materiałów. Dobro dziecka zawsze musi znajdować się na pierwszym miejscu.

Zyskaj 5% rabatu na pierwsze zakupy

Jednorazowy rabat dla nowych klientów na pierwsze zakupy.

Udanych zakupów!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium