Kitchen helpery

Jaki kitchen helper wybrać? Podpowiadamy!

Twoje dziecko uwielbia pomagać w kuchni, ale zależy Ci, aby było przy tym w pełni bezpieczne? Dosuwanie krzesła do blatu nie zapewnia odpowiedniej stabilności.

Z pomocą przychodzą jednak kitchen helpery, które w ostatnim czasie znacząco zyskują na popularności. Które z nich są warte uwagi? Jaki kitchen helper wybrać, aby zapewnił Twojemu dziecku bezpieczeństwo i wygodę? Podpowiedzi znajdziesz poniżej!

Jaki kitchen helper wybrać?

Kitchen helper to mebel stworzony z myślą o dzieciach, które uwielbiają pomagać w kuchni. Jego główną rolą jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa, a jednocześnie umożliwienie opiekunom swobodnego przygotowywania posiłków. Dzięki temu prostemu meblowi opiekunowie mają zawsze wolne ręce, dzięki czemu mogą poświęcić więcej uwagi na wspieranie dziecięcej samodzielności. Aby sprostać powyższym zadaniom, kitchen helper musi być odpowiednio dopasowany do potrzeb maluszka i jego opiekunów. Jak zatem wybrać kitchen helper? Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, którymi należy się kierować przy jego zakupie.

 

 kitchen helper

Jakość materiału i wykonania

Jaki kitchen helper warto wybrać? Najważniejszym kryterium, dzięki któremu kupisz odpowiedni mebel, jest jakość materiału, z jakiego został zrobiony. Najpopularniejszym, a jednocześnie najlepszym rodzajem tworzywa jest w tym przypadku solidna płyta laminowana. Dzięki niej możesz mieć pewność, że produkt będzie służył Twojemu maluchowi długi czas.

Nie bez znaczenia pozostaje też wykonanie. Wybierz mebel, który jest wykończony ze szczególną troską o każdy detal. W przypadku produktów, z których korzystają dzieci, warto zwrócić uwagę na to, czy wszystkie krawędzie są dokładnie oszlifowane. Przy częściach, które nie są zaoblone nietrudno o przypadkowe skaleczenie. Wszystkie śruby i elementy łączeniowe muszą być idealnie zamaskowane, aby mały człowiek nie zrobił sobie nimi krzywdy.

Wybór odpowiedniego tworzywa i wysoka jakość wykonania to przede wszystkim gwarancja wytrzymałości. Dzieci mają różne temperamenty. Kitchen helper musi być właściwie przygotowany na skoki czy bieganie. Właśnie dlatego warto zwrócić też uwagę na maksymalne obciążenie mebla.

Stabilność

Maluchy uwielbiają testować swoje zabawki, meble i własne ciało. Ich kreatywność i wyobraźnia nie znają granic, o czym – jako rodzic – z pewnością doskonale wiesz. Niezależnie od tego, na jaki pomysł wpadnie Twoja pociecha, kitchen helper powinien przetrwać te wymagające próby. Musi pozostać stabilny, nawet podczas szaleństw.

Właśnie dlatego, zanim wybierzesz nowy mebel, upewnij się, że jest wystarczająco ciężki, by się nie zachwiać, kiedy dziecko będzie na nim stało. Kitchen helper nie może być lekki, a odpowiednią jego wagę gwarantuje solidny materiał, z jakiego jest wykonany. W tym przypadku warto kierować się też opiniami innych rodziców.

Możliwość regulacji

Właściwie dobrany kitchen helper powinien rosnąć razem z Twoim dzieckiem. To oznacza, że mebel musi mieć możliwość regulacji i dopasowania wysokości podestu do wzrostu Twojej pociechy. Niektóre modele nie wymagają nawet rozkręcania całego mebla przy konieczności zmiany wysokości. Dziecko powinno swobodnie sięgać do kuchennego blatu i nie musieć zbytnio nachylać się do niego, co mogłoby spowodować, że podest przestanie być dla niego atrakcyjny. Możliwość regulacji ma zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając kitchen helper, jest bezpieczeństwo Twojego malucha. W tym celu sprawdź, czy mebel wykonany jest z materiału, który nie zagraża dziecięcemu zdrowiu. Producent powinien zapewnić, że wykorzystane przez niego półfabrykaty spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Idealnie, jeśli jest to potwierdzone stosownymi certyfikatami. Dlaczego to tak ważne? Maluszki mają w zwyczaju sprawdzać, jak smakuje otaczający je świat. Gwarantujemy, że pociecha spróbuje też skosztować swojego nowego pomocnika kuchennego. Zadbaj więc o to, by warstwa zewnętrzna mebla była dla niej absolutnie bezpieczna pod każdym względem.

Design

Choć funkcjonalność i bezpieczeństwo kitchen helpera mają kluczowe znaczenie, to jego walory wizualne również są ważne. Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami. Wybierając kitchen helper, musisz pamiętać, że mebel będzie częścią wyposażenia Twojej kuchni co najmniej kilka lat. Z pewnością zależy Ci na tym, by pasował do wystroju i był w pomieszczeniu ciekawym dodatkiem. Jeżeli kitchen helper będzie atrakcyjnie się prezentował, to Twoja pociecha z pewnością chętniej będzie z niego korzystać. Staraj się wybrać mebel o zrównoważonej kolorystyce, dzięki której całość będzie dobrze komponować się z wyposażeniem Twojej kuchni.

Dodatkowe zabezpieczenia

Podstawowym zadaniem kitchen helpera jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas wspólnego gotowania z opiekunem i wspieranie rodziców w opiece nad maluszkiem, kiedy muszą mieć wolne ręce w kuchni. Pomocnik kuchenny spełni te funkcje, pod warunkiem że korzystające z niego dziecko będzie w nim bezpieczne. Warto dodać, że mebel jest odpowiedni dla maluszków, które stabilnie stoją. U małych dzieci nietrudno jednak o utratę równowagi. Właśnie dlatego zwróć uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie kitchen helper ma drążek i dodatkową płytę zabezpieczającą, którą można łatwo zdemontować, gdy nie będzie już potrzebna. Odpowiedni dla maluszka model powinien być też wyposażony w solidny stopień. Dzięki niemu dziecko będzie mogło samodzielnie wejść na mebel i z niego wyjść.

Łatwość montażu

Podesty kuchenne dla dzieci zazwyczaj sprzedawane są w zestawie do samodzielnego złożenia. Upewnij się zatem, że poradzisz sobie z montażem. Z reguły kitchen helper ma prostą konstrukcję i gotowe, nawiercone otwory do mocowania śrub. Montaż nie wymaga wykorzystania zaawansowanych narzędzi ani posiadania nadzwyczajnych umiejętności. Jeśli chcesz mieć jednak pewność, że zakupiony przez Ciebie model uda Ci się złożyć samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by dopytać o szczegóły u producenta.

Jaki kitchen helper warto wybrać? Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom wiesz już, na co należy zwracać uwagę. Bezpieczeństwo i solidne wykonanie powinny być dla Ciebie kluczowe. Szukasz atrakcyjnego wizualnie, certyfikowanego modelu kitchen helpera? W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór tego typu mebli, które zaskoczą Cię swoim designem oraz wysoką jakością wykonania. Już teraz sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Zyskaj 5% rabatu na pierwsze zakupy

Jednorazowy rabat dla nowych klientów na pierwsze zakupy.

Udanych zakupów!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium