Kitchen helper – od kiedy będzie odpowiedni dla dziecka? Wyjaśniamy

W życiu każdego malucha przychodzi moment, w którym nawet ulubione zabawki nie są tak ciekawe, jak to, co rodzice porabiają w kuchni. Dzieci naśladują czynności wykonywane przez dorosłych – obserwacja to najlepsza metoda nauki samodzielności. Choć wspólne gotowanie z pociechą może być dla Ciebie wyzwaniem, mamy na to sposób – kitchen helper, czyli Twój praktyczny pomocnik kuchenny. Od kiedy mebel ten najlepiej spełni swoje funkcje? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Od kiedy kitchen helper sprawdzi się w Twojej kuchni?

Kitchen helper to dość prosty w budowie mebel, dzięki któremu Twoje dziecko może bezpiecznie brać z Tobą udział w prostych czynnościach związanych z przygotowaniem posiłków. Wyobraź sobie malucha ugniatającego z Tobą ciasto na ulubione ciasteczka, wysmarowanego pyszną polewą, z uśmiechem od ucha do ucha – to bezcenne momenty, w których pociecha z radością pokazuje Ci swoją samodzielność i chęć pomocy w domowych obowiązkach. Z kitchen helperem bez trudu dosięgnie do kuchennego blatu, dzięki czemu może towarzyszyć Ci podczas mieszania czy krojenia.

Kitchen helper to mebel inspirowany pedagogiką Marii Montessori. Pozwala na stworzenie dziecku środowiska, w którym może bez przeszkód poznawać świat poprzez zabawę i naukę, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i możliwościami. Wielu rodziców zastanawia się, od kiedy kitchen helper sprawdzi się w przypadku ich pociechy? Przyjęto, że mogą z niego korzystać maluchy, które potrafią samodzielnie i stabilnie stać z podpórką. Z reguły następuje to w wieku około 10 miesięcy. Jaki pomocnik kuchenny sprawdzi się dla tak małych dzieci? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Pierwszy kitchen helper – na co warto zwrócić uwagę?

Najmłodsi bywają najbardziej ruchliwi. Decydując się na kitchen helper dla niespełna rocznego – lub nieco starszego – malucha, należy zatroszczyć się o to, by dziecko z niego nie spadło. Poszukaj więc pomocnika kuchennego, który ma dodatkową płytę zabezpieczającą – dostępny w naszej ofercie model Extra Safe umożliwi Ci prosty demontaż tego elementu, gdy już nie będzie potrzebny. Zwróć też uwagę na to, by dziecko mogło bez trudu wejść na podest – mebel musi być więc wyposażony w praktyczny stopień.

Kitchen helper dla starszego dziecka – czy to dobry pomysł?

Gwarantujemy, że gdy poznasz pomocnika kuchennego, pozostanie w Twoim domu na lata! Jeśli Twoja pociecha już stabilnie i samodzielnie stoi, a dopiero rozglądasz się za kitchen helperem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać model bez dodatkowej płyty zabezpieczającej. Podest powinien być jednak dopasowany do potrzeb Twojego dziecka, czyli mieć możliwość regulacji. Dzięki temu pomocnik kuchenny będzie rósł razem z nim. To znacznie ułatwi mu także samodzielne wchodzenie i wychodzenie z mebla.

Jak długo dziecko może korzystać z kitchen helpera?

Wiesz już, od kiedy kitchen helper to doskonały sposób na nauczenie dziecka samodzielności. Jak długo maluch może z niego korzystać? Odpowiedź jest bardzo prosta – tak długo, jak tego potrzebuje. Zazwyczaj w wieku 5-6 lat podest przestaje być niezbędny, ponieważ dziecko już swobodnie sięga do nieosiągalnego dotychczas blatu lub stołu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by korzystało z niego dłużej, jeśli tego chce i potrzebuje. Z drugiej strony – wiele zależy od wagi malucha. Zwracaj więc uwagę na wskazówki producenta dotyczące wytrzymałości kitchen helpera.

Bezpieczny kitchen helper, czyli jaki?

Nadrzędną zaletą pomocnika kuchennego jest jego prosta budowa, dzięki której bez trudu poradzisz sobie z jego samodzielnym montażem. Wybierz produkt, który jest solidnie wykonany – dostępne w naszym sklepie kitchen helpery są produkowane z laminowanej, wytrzymałej płyty. Ważne jest także wykończenie mebla. Wszystkie jego krawędzie powinny być zaokrąglone, aby nie doszło do przypadkowego skaleczenia podczas użytkowania. Najważniejszą cechą kitchen helpera jest jego stabilność, która gwarantuje bezpieczeństwo – nie bez powodu mebel jest zabudowany po bokach.

Jeśli Twoja pociecha chce Cię naśladować, idź za jej potrzebami – towarzyszenie maluchowi w tej niesamowitej podróży do samodzielności to najpiękniejsze, rodzicielskie zadanie. Poszukujesz kitchen helpera dopasowanego do potrzeb Twojego dziecka? Koniecznie sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie naszego e-sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium