Pomocnik kuchenny dla dzieci – nowa moda, czy przydatny kuchenny gadżet?

Każda mama wie, że przygotowywanie posiłków z rocznym lub dwuletnim maluchem na rękach nie należy do najłatwiejszych. Nie jest też zbyt bezpieczne. Jednak dzieci są niezwykle zainteresowane tym, co dzieje się w kuchni. Na szczęście istnieje sposób, by zapewnić maluchowi bezpieczeństwo i bez przeszkód gotować – to pomocnik kuchenny dla dzieci. Dzięki kitchen helperowi Twoja pociecha będzie mogła brać czynny udział w przygotowywaniu posiłków, co zapewni jej wiele doznań sensorycznych. Ponadto spędzicie przyjemnie czas na wspólnym gotowaniu, co jest niezwykle atrakcyjnym zajęciem dla dzieci w każdym wieku.

Czym jest pomocnik kuchenny dla dzieci?

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z pomocnikiem kuchennym i nie wiesz, czym on jest, spieszymy z pomocą. Kitchen helper to drewniany podest. Stawia się na nim dziecko, by mogło obserwować czynności, które wykonywane są na wysokim blacie. Większość pomocników kuchennych zbudowana jest z podestu, schodków i ochronnych barierek. Odpowiednie wyważenie i przemyślane zabezpieczenia sprawiają, że używanie kitchen helpera jest o wiele bezpieczniejsze dla dziecka niż np. postawienie go na wysokim krześle.

W jakim wieku zacząć używać pomocnika kuchennego?

Pomocnika kuchennego możesz używać, jeśli Twoje dziecko potrafi samodzielnie i stabilnie stać. Nie ma natomiast górnej granicy wieku, która określa, jak długo Twoja pociecha może z niego korzystać. Najczęściej przestaje on być potrzebny, gdy maluch zaczyna swobodnie sięgać do blatu. Pamiętaj jedynie, żeby podczas używania pomocnika kuchennego nie zostawiać w zasięgu dziecka ostrych i niebezpiecznych przedmiotów. Ponadto powinien on być wykorzystywany tylko wtedy, kiedy jesteś w pobliżu.

Poznaj zalety pomocnika kuchennego!

Używanie pomocnika kuchennego staje się niezwykle popularne, ale czy naprawdę jest on niezbędny w Twojej kuchni?

Zalety pomocnika kuchennego:

- pozwala dziecku na obserwowanie tego, co dzieje się w kuchni,

- daje dostęp do produktów spożywczych o różnej strukturze i konsystencji,

- wspomaga rozwój i dostarcza wielu bodźców sensorycznych,

- zapewnia swobodę wykonywania kuchennych prac, bo masz wolne ręce,

- pozwala na zaangażowanie dziecka w codzienne przygotowywanie posiłków,

- ułatwia mycie rąk przy umywalce,

- większość modeli zajmuje niewiele miejsca.

Czy warto korzystać z pomocnika kuchennego dla dzieci?

Pomocnik kuchenny jest bardzo przydatnym gadżetem w kuchni. Polecamy go szczególnie dla dzieci, które potrafią już samodzielnie stać, ale jeszcze nie sięgają do kuchennego blatu. Dzięki niemu Twój maluch będzie Ci asystował podczas wykonywania codziennych czynności i będzie przez cały czas blisko Ciebie.

Pomocnik kuchenny nie tylko zwiększa bezpieczeństwo dziecka, ale dodatkowo wspomaga jego rozwój i usprawnia Twoją pracę. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe, warto zdecydować się na bardziej zabudowany model, który zwiększy jego bezpieczeństwo. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kitchen helpery wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą doskonałym pomocnikiem w Twojej kuchni. Ponadto jako jedni z nielicznych oferujemy kitchen helpery double przeznaczone dla rodzeństwa. Dzięki nim zaoszczędzisz miejsce i zapewnisz przestrzeń do pracy i obserwacji dla dwójki maluchów jednocześnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium