Kitchen helpery

Wspólne gotowanie z dzieckiem – jak wprowadzić swoją pociechę do świata smaków?

Czy będąc dzieckiem, lubiłaś przyglądać się, jak Twoja mama krząta się w kuchni? A może nawet zdarzyło Ci się pomagać rodzicom w czasie przygotowywania posiłków? W takim razie na pewno pamiętasz, że wspólny czas spędzony na gotowaniu był bardzo wyjątkowy. W końcu nie bez kozery mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Dlaczego więc nie miałabyś wprowadzić wspólnego gotowania z dzieckiem również i w swoim domu? Jakie korzyści może przynieść wspólna praca w kuchni i jak dobrze się do niej przygotować? Wszelkie praktyczne wskazówki na ten temat znajdziesz w naszym dzisiejszym poradniku!

Czy warto gotować wspólnie z dzieckiem?

Jeśli będąc małą dziewczynką, spędzałaś sporo czasu w kuchni ze swoją mamą, to dobrze wiesz, że wspólne gotowanie bardzo zacieśnia więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas krojenia warzyw czy dekorowania ciasteczek łatwiej jest przeprowadzić z maluchem szczerą rozmowę. Nawet sama pociecha może zacząć opowiadać Ci o trapiących ją smutkach lub przeżywanych radościach. Ty zaś możesz przybliżyć jej historię swojego dzieciństwa. Poza tym, czas spędzony na gotowaniu może pomóc Wam rozwinąć wspólną pasję, którą będziecie mogli dzielić w późniejszym życiu. Pamiętaj również, że pozwalając pomagać sobie w kuchni, otwierasz swoją latorośl na nowe smaki. Dziecko z pewnością chętniej spróbuje potrawy, którą przygotowało samodzielnie niż tej podstawionej mu pod sam nos. Warto wspomnieć też, że wszystkie czynności związane z gotowaniem, takie jak przesiewanie mąki, dodawanie łyżeczek cukru do ciasta czy mieszanie składników dania w misce, sprzyjają wyćwiczeniu niewielkich rączek i rozwojowi motoryki małej. Nie wspominamy już nawet o tym, że gotowanie rozwija kreatywność – zarówno u małych, jak i dużych kucharzy.

Wspólne gotowanie z dzieckiem – jak się do niego przygotować?

Wspólna praca w kuchni ma naprawdę dużo zalet. Jednak zanim zaczniecie razem gotować, powinnaś przygotować kilka ważnych akcesoriów. Przede wszystkim polecamy Ci zaopatrzyć się w kilka plastikowych misek i talerzyków – małemu kucharzowi może zdarzyć się coś upuścić – wpadki w kuchni to przecież norma! Jednak rozbite szkło czy porcelana może skaleczyć malucha. To samo tyczy się ostrzy – te profesjonalne, ostre noże lepiej trzymaj z dala od swojego pomocnika. Jeśli chcesz, możesz przygotować dla niego tępy zamiennik – nie gwarantujemy jednak sukcesu krojenia takim przyrządem. Z całą pewnością pozory zostaną zachowane. Warto również pomyśleć o tym, jak dziecko dostanie się do blatu roboczego. Przypuszczamy bowiem, że maluch zechce być zaraz obok swojej mamy. Dobrym pomysłem na pewno nie jest podstawienie do blatu zwykłego krzesła – dziecko bardzo łatwo może z niego spaść. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w specjalistyczny pomocnik kuchenny – kitchen helper, który możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu. Pełni on rolę zabudowanego podestu – jest stabilny oraz posiada specjalną barierkę, która uniemożliwi upadek z wysokości. Razem z naszym produktem wspólne gotowanie będzie dla Was prawdziwą frajdą!

Zyskaj 5% rabatu na pierwsze zakupy

Jednorazowy rabat dla nowych klientów na pierwsze zakupy.

Udanych zakupów!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium